W V etapie kanalizacji dla Gminy Swarzędz Związek Międzygminny “Puszcza Zielonka” wybuduje kanalizację w ul. Dyniowej w Paczkowie.

26 marca 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz został podpisane umowy na roboty budowlano-montażowe oraz usługi inżyniera kontraktu.

Jak informuje burmistrz Swarzędza i zarazem Przewodniczący Zarządu ZM ?Puszcza Zielonka” – Marian Szkudlarek, V etap kosztować będzie ponad 41 mln zł, z czego prawie 21,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej przyznane z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Projekt realizowany będzie do grudnia 2021 r. Zakłada przyłączenie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej 1626 mieszkańców z terenu 3 gmin: Swarzędz, Czerwonak oraz Pobiedziska

Na Swarzędz przypada prawie połowa wartości kanalizacji, która powstanie w ramach V etapu. Dzięki temu projektowi powstaną u nas dodatkowe 13,16 km sieci kanalizacyjnej oraz 4 przepompownie. W rezultacie prawie 1000 mieszkańców gminy Swarzędz znajdzie się w zasięgu nowej kanalizacji.

źródło: swarzedz.pl