Jak dotąd w tak zwanym międzyczasie podjąłem kilka Ważnych spraw dla mieszkańców: BogucinaPaczkowa czy Gruszczyna i Kobylnicy. Część z nich przekazałem bezpośrednio zainteresowany, pozostałe dotyczące znacznej grupie mieszkańców przedstawiam poniżej 

 1. Spotkanie z Radnymi Powiatu Poznańskiego w sprawie bezpieczeństwa ul. Średzkiej tj. drogi powiatowej nr 2439P – więcej informacji (powstanie formalny wniosek do Budżetu Powiatu Poznańskiego podpisany przez licznych Radnych w sprawie kompleksowej przebudowy wspomnianej ulicy)
 2. Płyty betonowe na ul. Budowlanej na odcinku od ul. Betonowej. Na Zebraniu Wiejskim pod koniec 2023 roku przegłosowaliśmy wniosek o montaż płyt betonowych. Jak dotąd nie znaleziono na ten cel środków w Budżecie Gminy. W najbliższych dnia będę składał wniosek do Budżetu na 2025 r.
 3. Na tym samym Zebraniu wnioskowaliśmy o progi/wysepki zwalniające przy Przedszkolu na skrzyżowaniu Dworska/Sokolnicka. Niestety poza brakiem wolnych środków obowiązują pewne ograniczenia w związku z budową spowalniaczy w odległości bliższej niż 40 metrów od skrzyżowania. Dziennik Ustaw Dz.U. 2021 poz. 2066. Złożę wniosek w celu przedstawienia innych możliwych rozwiązań spowalniających ruch w tym miejscu.
 4. Ukończono projektowanie ul. Groszkowej – wygraliśmy to zadanie w Budżecie Obywatelskim gminy Swarzędz na 2024 rok. Co bardzo ważne, projektant uwzględnił spowalniacze ruch jako wyniesione skrzyżowania Groszkowa-Fasolowa i Groszkowa-Paprykowa.
 5. Projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Paczkowa część B2 jak na razie nie będzie procedowany przez Radę Miejską, ponieważ UMiG Swarzędz w pierwszej kolejności chce przygotować projekt ujęcia wody, dopiero wtedy będzie zielone światło na zatwierdzenie planu, gdzie wspólnymi siłami z mieszkańcami wypracowaliśmy korzystne zagospodarowanie terenu jako mieszkaniowe z mieszkaniowo-usługowe.
 6. ul. Braterska brakujący wodociąg będę wnioskował do budżetu o budowę brakujących przyłączy wody na ul. Braterskiej – jeszcze przed wykonaniem całej przebudowy ul. Szkolnej, Braterskiej, Błękitnej
 7. ul. Szparagowa – zgodnie z obietnicami przedwyborczymi Burmistrza Mariana Szkudlarka z niecierpliwością oczekuję wyłonienia przetargu na przebudowę ul. Szparagowej w 3-4 kwartale 2024 roku. Będę wnioskował do budżetu na 2025 rok o zaplanowanie środków na ten cel. (realizacja koniec 2024 i początek 2025, płatność z budżetu na 2025)
 8. ul. Rolna – w następnej kolejności tj. po zakończeniu budowy ul. Szparagowej będę wnioskował na 2026 r. o przebudowę ul. Rolnej

Więcej informacji na temat podjętych działań -> www.bura.pl


Chcesz być na bieżąco?

Dodaj swój adres email

  Nie częściej niż raz dziennie będziesz otrzymywać powiadomienia na swoją skrzynkę email o nowych artykułach/postach, które pojawią się na stronie (z wyjątkiem działu PISMA)

  Dodaj swój numer telefonu

   Będziesz otrzymywać wiadomości SMS o najważniejszych sprawach jak Zebranie Wiejskie czy organizowana impreza.

   By Jacek Bura

   tt