Dziś w nocy jeden z mieszkańców zauważył u siebie, że nieznana osoba zniszczyła kamerę przy bramie wjazdowej na posesję. Prosimy o wzmożoną uwagę. Nie wiadomo czy jest to pierwszy etap próby kradzieży. Sprawa została zgłoszona na Policję. Warto zwrócić szczególną uwagę na to co dzieje się w naszej najbliższej okolicy.

Zachęcamy Was do tzw. „monitoringu sąsiedzkiego”, bądźmy czujnik w szczególności w okresie wakacyjnym, gdzie część z nas wyjeżdża, oczywiście z poszanowaniem do prywatności naszych sąsiadów. Nie rozmawiajmy publicznie o ich zwyczajach, wyjazdach itp. wspierajmy się i informujmy siebie nawzajem o zagrożeniach czy dziwnych sytuacjach.

Przede wszystkim zabezpieczajmy swoje mienie, zawsze zamykajmy drzwi do domów czy garaży na klucz nawet jeśli przebywamy u siebie w domu czy na zewnątrz. Dzięki temu możemy ograniczyć włamania np. na tzw. „klamkę”. Bądźmy też czujni na dziwne sytuacje w naszym sąsiedztwie. Jeśli wymaga tego sytuacja to od razu informujmy Straż Miejską czy Policję.

Przydatne telefony

By Jacek Bura

tt